دام زند - گوسفند زنده - عرضه دام بهداشتی

مقدمه

عید سعید قربان که شامل ذبح و قربانی کردن است بر تمام حجاجی که مناسک حج را به پایان رسانده اند بر اساس متون دینی لازم و واجب است. مسلمین حاضر در مراسم حج در این روز مبارک باید حیوان حلال گوشتی (گاو، گوسفند یا شتر) را قربانی و گوشت آن را بین آشنایان ، همسایه ها و علی الخصوص مستضعفین تقسیم کنند.

مراسم حج

حجاج پس از اتمام اعمال و مراسم حج ، باید حیوان را قربانی کنند و پس از آن تمام اعمالی که در احرام بر آنان منع و حرام شده بود ، حلال خواهد شد. ( مانند گرفتن ناخن-نگاه در آینه-رسیدگی به مو و شانه کردن آن)

فرد مسلمان از اینکه توانسته مراسم حج که یکی از والاترین عبادات و واجبات اسلام است بجای آورد ، خوشحال و مسرور خواهد شد پس روزی که اعمال حج به پایان میرسد را به منزله پاداشی از جانب خداوند در نظر میگیرند و آن را عید می نامند.

در متون اسلامی روایاتی بسیار وجود دارد مبنی بر اینکه در عید قربان ، ذبح کنید تا مستمندان و مستضعفان از خوراک آن بهره مند شوند. از این رو این عمل بین افغان ها و مسلمین باعث متحد شدن انان شده است.

عید سعید قربان

ریشه عید سعید قربان

ذبح و قربانی کردن عملی دارای پیشینه ی تاریخی است. انسان های بدو تاریخ و تازه متمدن شده برای رضایت و خشنودی خدایان خود حیوانات و حتی انسان را قربانی میکردند.

عرضه دام زنده در عید قربان

یکی از سوالات و چالش هایی که مردم همواره با آن ها مواجه هستند این است که برای شیوه ممکن در تهیه دام زنده بهداشتی در عید سعید قربان چیست؟

 عرضه دام  زنده بهداشتی با هدف خدمت رسانی شایسته به شهروندان محترم در اجرای با فضیلت سنت حسنه قربانی هر سال توسط مدیریت میادین میوه و تره بار شهرداری برگزار میگردد. این در حالی است که در سال جاری 25 جایگاه (3 جایگاه ثابت و 22 جایگاه موقت) در سطح شهر تهران اختصاص یافته است که این جایگاه ها در روز عرفه(سی و یکم مرداد ماه) از ساعت 9 صبح الی 19 و در روز عید سعید قربان (یکم شهریورماه) از ساعت 5 صبح الی 15 فعال و به شهروندان عزیز خدمات رسانی خواهند کرد.

مجموعه دامداری آذربایجان با مدیریت آقای تیموری ، یکی از بهترین بزرگترین مرکز فروش گوسفند زنده – گوساله و دام زنده با مناسب ترین قیمت به همراه قصاب و تحویل به تمام نقاط تهران با پلاک رسمی در عرضه دام بهداشتی تلاش می کند.

تمام دام های موجود در دامداری آذربایجان ، دارای تائیدیه های لازم از سازمان دامپزشکی هستند. برای خرید و سفارش دام  و گوسفند زنده مورد نظر خود ، می توانید با همکاران ما تماس حاصل فرمائید.

شماره تماس: 09121579125

دامداری آذربایجان به صورت شبانه روزی و با یک تماس در خدمت شما می باشد.